Безоплатна правова допомога (https://legalaid.gov.ua/)
Відповідальна особа щодо реагування на випадки булінгу (цькування) у Вовчинецькій гімназії – директор гімназії Павлюк Петро Васильович (т.0501658248)
Уповноважена особа з питань протидії насильству – заступник директора з навчально-виховної роботи Якубенко Наталія Богданівна (т. 0993172482)
Про усі випадки булінгу повідомляйте адміністрацію гімназії або у чаті сайту.
Також зараз проводиться опитування щодо булінгу у закладах Івано-Франківської громади. Якщо ви знаєте про випадки цькувань у гімназії, переходьте за покликанням Stop_bulling_osvita_if_bot та розповідайте про ситуацію у чат-боті “Стоп булінг! Osvita.if”
Памʼятайте, що про булінг не можна мовчати! Бо не розповідати про такі випадки – це ставати їх мовчазним співучасником!
Подолати цю проблему можна лише у співпраці з правоохоронними органами та батьками, тому пропонуємо підвищити свою обізнаність з питань протидії булінгу (цькуванню) на платформі “Дія. Цифрова освіта” , де вийшов новий освітній серіал «Школа без цькувань».
Працівники ювенальної превенції
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО БУЛІНГУ на 2024-2025 н.р.
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО БУЛІНГУ 23-24 р. н.р.
Порядок-подання-учасниками-освітнього-процесу заяви про випадок булінгу
Порядок-реагування-працівників-гімназії-на-булінг
Права та обов’язки здобувачів освіти.
Корисні посилання щодо теми антибулінгу для учнів, вчителів та батьків https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu
Онлайн-курс «Недискримінаційний підхід у навчанні» https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-Studena+Inc+1/about
Сайт Stopbullying для учнів, вчителів та батьків stopbullying.com.ua
НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА
Закон України від 07.12.2017 № 2229-VIII Про запобігання та протидію домашньому насильству
Наказ МОН №1646 від 28.12.2019р. «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» https://mon.gov.ua/ua/npa/deyaki-pitannya-reaguvannya-na-vipadki-bulingu-ckuvannya-ta-zastosuvannya-zahodiv-vihovnogo-vplivu-v-zakladah-osviti
Як скористатися додатком “Твоє право”
1. При встановленні факту або підозри на наявність булінгу, здобувачі освіти, батьки, педагоги звертаються до директора із написаною заявою.
2. Керівник закладу скликає Комісію, до складу якої входять педагогічні працівники, у тому числі психолог, соціальний педагог, учитель правознавства.
3. Комісія впродовж 10 днів проводить внутрішнє розслідування про факти або підозри на наявність булінгу із запрошенням для розгляду батьків постраждалого та булера, та інших зацікавлених осіб.
4. Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти повідомляє відділ поліції ГУНП Українив Івано-Франківській області, службу у справах дітей Івано-Франківської міської ради та Департамент освіти .
5. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
6. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до міського відділу поліції , Департаменту освіти та науки.
7. Здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги.